Viessmann 3x Vitosol 100-FM + Vitosolic SD1 bez zasobnika c.w.u [SK06060]

12898,00

Description

Viessmann Vitosol 100-FMKolektor słoneczny z aktywnym zabezpieczeniem przed przegrzewaniem ThermProtect

Płaski kolektor sloneczny Vitosol 100-FM stanowi idealne uzupełnienie każdej instalacji grzewczej. Skutecznie pozyskuje energię promieniowania słonecznego, a wyprodukowane ciepło wykorzystują do wspomagania ogrzewania wody użytkowej (c.w.u.), ogrzewania budynku czy wody w basenie kąpielowym.

Zalety:
Wysokowydajny kolektor płaski Vitosol 100-FM z samowyłączającym się pokryciem absorbera ThermProtectBrak przegrzewów w instalacji, przy braku odbioru ciepła z kolektorówWiększa ilość pozyskiwanej energii słonecznej w porównaniu z konwencjonalnymi kolektoramiStabilna i wytrzymała konstrukcja kolektorów – rama wykonana z jednego kawałka profilu (gięta z jednego profilu)Uniwersalne zastosowanie: montaż kolektorów na dachach spadzistych i płaskich, do wbudowania w pokrycie dachu, montażu na elewacjachMontaż kolektorów w pozycji pionowej lub poziomejSprawdzony wytrzymałościowo i odporny na korozję system montażowy kolektorów

Wysokowydajne kolektory płaskie Vitosol 100-FM stanowią idealne uzupełnienie każdej instalacji grzewczej. Wielkość powierzchni absorbera 2,3 m² pozwala łatwo dopasować instalację kolektorów słonecznych do istniejącego zapotrzebowania energii.
W skali roku kolektory zastępują przeciętnie 60 procent energii, której trzeba by użyć do podgrzewu CWU i przyczyniają się także do wspomagania ogrzewania. W kombinacji z kotłem kondensacyjnym można dzięki bezpłatnej energii słonecznej zaoszczędzić ponad jedną trzecią energii potrzebnej do ogrzewania i podgrzewu CWU.

ThermProtect zapobiega przegrzaniu
Inteligentne pokrycie absorbera chroni kolektory przed przegrzaniem. Opatentowana przez firmę Viessmann technologia pokrycia termoaktywnego ThermProtect przy osiągnięciu określonej temperatury przerywa dalsze pochłanianie energii słonecznej, jeśli zasobnik solarny jest już całkowicie naładowany.
ThermProtect w kolektorach Vitosol 100-FM przyczynia się także do wyższego uzysku solarnego w stosunku do zwykłych kolektorów płaskich, gdyż pozwala na stosowanie większych powierzchni kolektorów.

ThermProtect
Przy określonej temperaturze następuje przemiana struktury krystalicznej pokrycia absorbera: wielokrotnie wzrasta udział ciepła wypromieniowanego i odpowiednio zmniejsza się moc cieplna kolektora. W wyniku tego temperatury stagnacji są znacznie niższe i unika się parowania czynnika w obiegu solarnym.
Przy ponownym spadku temperatury kolektora odtwarza się pierwotna struktura krystaliczna pokrycia i znowu ponad 95% energii padającego na kolektor promieniowania zostaje zaabsorbowane i przekształcone w ciepło. Jedynie pozostałe pięć procent ulega odbiciu. Przemiany struktury krystalicznej są nieograniczenie odwracalne i dlatego funkcja ta pozostaje trwale zachowana.

Trwale szczelne i dobrze izolowane
Gięta jednoczęściowo rama aluminiowa i bezszczelinowe osadzenie szyb gwarantują trwałą szczelność i wysoką wytrzymałość mechaniczną kolektora. Spód kolektora jest odporny na przebicia i korozję. Wysokoskuteczna izolacja cieplna minimalizuje straty ciepła w okresach przejściowych i w zimie.
Prosty montaż
Kolektory montuje się bardzo łatwo. Zintegrowane rurki zasilania i powrotu pozwalają na pewne łączenie wtykanymi łącznikami z giętkiej rurki falistej ze stali szlachetnej w większe pola kolektorów. W ten sposób można ze sobą połączyć nawet 12 kolektorów.

Kolektory płaskie można montować uniwersalnie na dachu, wbudować w pokrycie dachu lub montować na stojakach, na przykład na dachach płaskich. Wygodny w montażu system mocowania Viessmann składa się ze sprawdzonych wytrzymałościowo i odpornych na korozję elementów ze stali szlachetnej i aluminium.

Panele fotowoltaiczne

stopnice, belka na suficie, kolor popielaty, zabezpieczenie antresoli, zawias plastikowy, jaki blat kuchenny, lustro 60×150, lampa sufitowa salon, płyn na grzyba na ścianie, łączniki do paneli ogrodzeniowych, zestaw do demontażu tapicerki, meble w lazience, jak wygląda gniazdo pszczół

yyyyy